Laskomex
Nowe spojrzenie na bezpieczeństwo

ELEKTROZACZEPY REWERSYJNE (O DZIAŁANIU ODWROTNYM).

W normalnym elektrozaczepie podanie napięcia na jego cewkę powoduje odblokowanie elektrozaczepu. W elektrozaczepach rewersyjnych jest odwrotnie, podanie napięcia blokuje elektrozaczep (bez zasilania jest on odbllokowany). Przerwa w dostawie energii z sieci energetycznej spowoduje automatyczne odblokowanie wejścia.

Zastosowania:

  • systemy bezpieczeństwa, w których zanik zasilania powoduje automatycznie odblokowanie wejścia, np. w kinach, szkołach, salach wykładowych czy innych obiektach.

Zasada działania elektrozaczepu rewersyjnego.

Kiedy na cewkę elektrozaczepu podawane jest napięcie, kotwica znajduje się w takim położeniu, że blokuje dźwignię i zapadkę. Po zaniku napięcia kotwica zostaje zwolniona i elektrozaczep zostaje odblokowany. Zapadka nie jest blokowana przez dźwignię, dzięki czemu możliwe jest jej odchylenie i otwarcie drzwi.


Najedź kursorem na element zaczepu, aby poznać jego nazwę. Jeżeli pojawi się strzałka kliknij, aby zmienić warunki pracy układu (włączenie zasilania, zmiana pozycji dźwigni wyłącznika mechanicznego). Kliknij na zapadkę, aby sprawdzić, czy elektrozaczep jest odblokowany.



[POWRÓT]




Copyright Laskomex © 1999-2021

Ta strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w Polityce prywatności.